Program profilaktyczny alkoholizm

Program profilaktyczny alkoholizm pomaga w leczeniu uzależnienia

Terapia picia kontrolowanego może być traktowana, jako strategia z obszaru przeciwdziałania rozwoju uzależnienia. Innymi słowy taki program profilaktyczny alkoholizm, gdzie ustanawia się cele. Profilaktyka może się opierać o ograniczenie picia, ale popularna jest też całkowita abstynencja. Oba programy wychodzą naprzeciw osobom, które nadużywają alkoholu, ale nie chcą przestać pić. Dzięki czemu mają one szansę trafić do lecznictwa zanim szkody wynikające z picia będą dotkliwe.

Program profilaktyki i Rozwiązywanie Problemów Alkoholika poprzez terapię

Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jest równie ważny, jak samo leczenie alkoholika. Z tego powodu program profilaktyki był w ciągu 3 lat jego wdrażania ewaluowany, a do dziś leczenie pacjentów opiera się o aktualne badania w tym zakresie. Alkoholizm to uzależnienie od alkoholu. Często bywa też, że uzależniający jest nie tyle sam alkohol, co etanol. Jest to alkohol etylowy zawarty w napojach alkoholowych i on również może prowadzić do uzależnienia. W przypadku uzależnienia od etanolu jest to  etylizm, a nie sam alkoholizm.

Terapia picia kontrolowanego może być traktowana, jako strategia z obszaru przeciwdziałania rozwoju uzależnienia. Jeśli nie znacie tej metody to warto o niej więcej przeczytać i zapisać się na wizytę w poradni. Szczegóły na temat programu poradni znajdują się tutaj.